WeleslaW

Menu

 

WELESLAW

     a či VelesSlav, teda ten čo slávy boha VELESA. Áno VELES je  mojím  skutočne  spriazneným božstvom, no popravde slávim väčšinu Slovanských božstiev a čarodejných bytostí a v úcte mám aj božstvá iných náboženstiev  či duchovných ciest, veď

KAŽDÁ DUCHOVNÁ CESTA JE SPRÁVNA, AK MÁ SRDCE.

    Ja som na svoju duchovnú cestu vykročil vlastne už ako malý chalan. Začalo to kresťanstvom, keď v čase socializmu  mi spolužiak potajme nosieval knihy kresťanskej náuky. No cítil som, že to nie je  ten môj chodníček a tak som hľadal v knihách filozofov a duchovných učiteľov. Začal som meditovať, cvičiť jógu, zaoberať sa Silvovou metódou či Rejky. Dokonca som mal v pivnici bytového domu aj vlastnú duchovnú skupinu.

    Nemôžem nespomenúť aj Karate a iné bojovú umenia, ktoré taktiež formovali moju duchovnú cestu.

   Na vysokej škole som sa začal venovať aj Zen - Budhizmu. No takým najbližším duchovným smerom sa mi stal šamanizmus, ba dokonca som v tých časoch dostal prezývku Šaman. Naozaj šamanská cesta mi bola veľmi blízka, kde už som na svojej ceste začal stretať rôzne duchovné bytosti. 

    Počas môjho pobytu vo Veľkej Británii, na letnom slnovrate v roku 2002 v Stonehange,  som sa zoznámil s jedným chlapíkom, druidom. Až o niekoľko rokov neskôr som zistil, že Jon bol vlastne vtedajším hlavným druidom. Pri  našom spoločnom rozhovore a rozjímaní som sa ho opýtal, či aj ja by som mohol kráčať po ceste keltského duchovna a či by aj mňa mohol vysvätiť za druida. Položil mi ruku na čelo a povedal, že NIE.

TVOJI BOHOVIA NIE SÚ KELTSKÝ, HĽADAJ V SVOJICH KOREŇOCH.

       Zrazu som pochopil, že bytosti a bohovia, ktorých stretám na svojej ceste sú slovanskými a tak som tam vtedy prijal meno WELESLAW. Možno preto, že to bolo počas slnovratu na Stonehangi ho píšem s dvojitým W.

       Po návrate na Slovensko som sa začal stretávať s ľuďmi, ktorí už kráčali po ceste slovanského duchovna, ba dokonca o niečo neskôr som sa sám podieľal na založení Slovanskej duchovnej občiny SVäTOHÁJ, v ktorej sme sa začali venovať vzývaniu Slovanských božstiev a vykonávaniu starých slovanských obradov a obnove RODNEJ VIERY starých Slovanov.

        Časom som pustil aj do písania kníh o bohoch, obradoch, rituáloch a bytostiach Slovanov, ale aj slovanských príbehov či rozprávok. Nakoniec som sa dopracoval k založeniu tejto  mojej internetovej stránky, aby som  sa mohol podeliť so svojou cestou.

        Vitajte!

       

Moja galéria