WeleslaW

Menu

   Na Hromnice o hodinu více! Jar sa už blíži!

p.s.: Môže sa zdať, že na stránke nájdete prázdne listy, to preto, že stránka vznikla v podstate len nedávno a STÁLE SA NA NEJ PRACUJE.

A pracovať sa neprestane hoci sekcia BOHOVIA viac, či menej dokončená. V novom roku sa pustím do sekcie ČARODEJNÉ BYTOSTI.

Pravdaže   postupne budem dopĺňať nové články a veci ohľadom slovanských božstiev, bytostí a ročného kola starých Slovanov.     

Samozrejme v príspevkoch sa pravdaže budete môcť dozvedieť aj o   plánovaných či uplynulých podujatí .... A Ak máte otázku tak tam dole  je možná DISKUSIA.

Čarodejné púšťanie Šarkana: Spojenie s Dávnou Tradíciou

 Šarkany a svetelné lampióny, ideálne stvorené našou vlastnou rukou, teraz sú považované za detskú zábavu, no čo ak by som vám povedal, že tieto lietajúce krásy môžu byť viac než len nevinným hrou? Zasvätené okamihy, plné rozjímania môžu prepojiť náš svet so svetom bohov a starými tradíciami.

 Onedlho nás čaká JESENNÁ rovnodennosť

V čase jesennej rovnodennosti sa vykresal posvätný oheň a vniesol sa do príbytku. S týmto dňom ako aj nasledujúcim obdobím sa spájalo mnoho rituálov o ktorých si  povieme niečo viac.

ROŽANICE - sudičky

    Počas dňa ak slniečko zasvieti vie byť celkom teplo, no len čo Dažbogov kotúč  sa schová za obzor vie byť vonku celkom chladno.      Za starých čias staré babky sedávali na priedomí a vychutnávali si posledné lúče slnka. Toto obdobie sa zvyklo nazývať BABIE LETO.      Popravde však táto časť roka dostala svoje pomenovanie ani nie tak kvôli babkám na priedomí ale preto, že to bolo obdobie zavätené ROŽANICIAM.

DOŽINKY - vzdanie vďaky za žatvu

V dnešných časoch si to už veľmi neuvedomujeme, ale rovnako ako v minulosti sme závislí od poľnohospodárskej úrody. Naši predkovia boli spätí z matičkou Zemou  omnoho viac. To sa však netýkalo len ťažkej práce, ale aj vnímania prírodných zmien vo svojom okolí.

123

Ak sa chcete dozvedieť niečo  o mne, alebo mojich podujatiach budem rád.

Pýtajte sa skúsim odpovedať.

Tuná rád odpoviem či nechám sa inšpirovať k napísaniu článku vašimi otázkami na tému: SLOVANSKÉ PREDKRESŤANSKÉ DUCHOVNO, VTEDY a DNES

1 Weleslaw (12/29/2023 18:15:32)